Автор Тема: Пенсия и льготы для матери-героини  (Прочитано 15276 раз)

Оффлайн АММА

  • Специалист
  • Сообщений: 42
Вопрос. Будет ли женщина имеющая 5 детей но не имеющая 35 лет стажа иметь достойную пенсию и льготы на оплату коммунальных услуг и проезда?

Ответ

Відповідно до ЗУ «Про охорону дитинства» багатодітна сім`я має право на пільги по сплаті за користування комунальними послугами, діти з багатодітної сім`ї мають право на безоплатний проїзд. багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім'ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Отже, до досягнення дітьми 18-річного віку або до закінчення ними навчання на денній формі, сім`я буде мати право на пільги при сплаті за користування комунальними послугами, а діти з цієї сім`ї – на безоплатний проїзд.
 Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» жінки, які народили 5 або більше дітей і виховали їх до 8 років, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років (із зарахуванням до стажу догляду за дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3 років).
 Згідно із Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» матерям, які народили 5 і більше дітей та виховали їх до 6 років встановлюється пенсія за особливі заслуги перед Україною. її надають жінкам, які мають право на пенсію за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника та за вислугу років, як надбавку до розміру пенсії, ця надбавка в розмірі від 35 до 40 % прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.