Автор Тема: Сбор персональных данных в школах  (Прочитано 2967 раз)

Оффлайн АММА

  • Специалист
  • Сообщений: 42
ВОПРОС
Скажите пожалуйста как реагировать на постоянные сборы персональных данных в школе. Первый класс подписывали. Но тогда еще слыхом не слыхивали про Ювенальную юстицию. Стоит ли давать согласие и дальше или писать отказ. Если писать отказ,то не попытаются ли выдворить из школы как неудобных и строптивых, как это часто бывает?

 Два дня назад заполняли бумагу про состояние здоровья ребенка. Теперь вот принесли со школы "примерный перечень вопросов к профилактической консультации для родителей или законных представителей учеников общеобразовательных заведений возрастом от 6 до 8 лет для определения факторов риска алкогольных и наркотических проблем"
 Сказали принести на след. день. Кто не принесет-двойка в журнал.
 И в этой же анкете подробные данные- фио, адрес,дата рождения,школа,класс.
 Что за глобальное анкетирование???
 Это везде так или только в нашей школе?
 И как реагировать на все это.


ОТВЕТ
Ольга, разделяю Ваши беспокойства и опасения. 
 Что касается "согласия на обработку личных данных", то Вы имеете законное право как на "згоду", так и на "не згоду".

Форму прикладываю

 Головному лікарю
 КЗОЗ «Харківська міська дитяча поліклініка № 23»
 Хижняк В.М.
 __________________

 ЗАЯВА
 Я, _____________________________________________, стосовно надання мною згоди на обробку персональних даних щодо стану здоровя, ідентифікаційних даних, паспортних даних, особистісних відомостей, складу родини, освіти, професії, житлових умов, особистих інтересів та захоплень керуючись:
 ст. 32 Конституції України, згідно з якою «не допускається збір, зберігання, використання та розповсюдження конфіденційної інформації про особистість без її згоди, крім випадків, визначених законом, лише в інтересах національної безпеки, економічних благ та прав людини»;
 ст. 11 Закону України «Про інформацію», згідно з якою «забороняється збирання відомостей про особистість без її попередньої згоди, за виключенням випадків, передбачених законом»;
 абз. 5 п. 2 ст. 8 Закону України №2297-VІ від 01.06.2010 р. «Про захист персональних даних», згідно з яким особа має право «пред’являти вмотивовану вимогу із запереченням проти обробки своїх персональних даних органами державної влади, органами місцевого самоврядування при здійсненні їхніх повноважень, передбачених законом».
 п. 6 ст. 6 Закону України №2297-VІ від 01.06.2010 р. «Про захист персональних даних», згідно з яким «не допускається обробка даних про фізичну особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини»,
 ЗАЯВЛЯЮ:
 Я не даю згоди на обробку моїх персональних даних щодо стану здоровя, ідентифікаційних даних, паспортних даних, особистісних відомостей, складу родини, освіти, професії, житлових умов, особистих інтересів та захоплень, що визначено відповідними законами України (в інтересах економічного добробуту), а також інших видів обліку, які передбачено законами України, моя згода законом не передбачена.