Автор Тема: спільна власність майна подружжя  (Прочитано 858 раз)

Оффлайн Октябрьский ТЦ

  • Специалист
  • Сообщений: 11
Питання:
Чи може дружина претендувати на частину будинку, якщо його будували батьки чоловіка до одруження, а документи на нього оформили вже після реєстрації шлюбу?
Відповідь:
Відповідно до статті 57 Сімейного кодексу України (Надалі - СКУ), особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:
1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;
2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;
4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду".
Згідно статті 60 СКУ, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Відповідно до статті 63 СКУ дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Отже, враховуючи вищенаведені норми законодавства та у зв’язку з тим, що правовстановлюючі документи були виготовлені після реєстрації шлюбу (майно набуте дружиною або чоловіком в шлюбі вважається об’єктом спільної сумісної власності дружини та чоловіка), таким чином, дружина має право претендувати на даний будинок якщо інше не встановлено договором.
В іншому випадку, у разі виникнення між подружжям спору щодо даного майна, та у разі доведення вами того факту, що майно за час шлюбу було придбано за кошти які належали вам особисто, таке майно буде вважатися вашою приватною власністю, як наслідок право спільної сумісної власності дружини на таке майно втрачається.